Ana Sayfa   /   Haberler

Sosyal girişim İyilik Paylaş, üç yılda 2 Milyon TL bağış topladı

Doğum günü hediyelerini bağışa çeviren sosyal girişim İyilik Paylaş’ı sizlere lk kez 2014’te tanıtmıştık. 2017'de platformuna pek çok yenilik getiren İyilik Paylaş, geçtiğimiz üç yılda 2 Milyon TL bağışın toplanmasını sağladı.  

Bilmeyenler için “İyilik Paylaş”ın doğum gününüzde; seçtiğiniz bir vakıf, dernek ya da STK için bağış toplayabileceğiniz bir sosyal bağış platformu olduğunu hatırlatalım. Aynı şekilde devam etmekte olan kampanyalara tek tıkla destek verebileceğinizi de ekleyelim. 

Şevin Ballıktaş ve Sertaç Taşdelen tarafından kurulan İyilik Paylaş, kar amacı gütmeyen, tamamen gönüllülük esasıyla çalışan ve her geçen gün büyüyen bir ekipten oluşuyor. Girişimin tek motivasyon kaynağının “iyilik yapmayı kolaylaştırmak”olduğunu söyleyebiliriz. 

Nasıl Çalışıyor? 

Gönüllüler iyilikpaylas.org ​üzerinden kampanya yaratarak doğum günlerini bağışlayıp çevrelerinden hediye yerine, seçtikleri kurum için destek isteyebiliyor ya da devam etmekte olan kampanyalara bağış yapabiliyor. 

Kurucularından Şevin Ballıktaş Türkiye'de sosyal sorumluluğa yeni bir soluk getirmek için kolları sıvadıklarını belirtiyor. Sertaç Taşdelen ise tek tıkla bağış imkanı sunan yeni ödeme sistemi entegrasyonu ile sağladıkları kolaylığa dikkat çekiyor. 

Geçtiğimiz üç yılda 2 Milyon TL bağışın toplanmasına vesile olan platform ile aralarında ünlü isimlerin ve iş insanlarının da olduğu yüzlerce isim kampanya oluşturuldu.

Bağış rakamları 

Toplam kampanya sayısı: 560
Toplam bağış:2,040,556.27 TL